Vytvořit si doma chytrou domácnost je rozhodně dobré rozhodnutí, a to z mnoha důvodů. Jednak budete mít pod dokonalou kontrolou takřka veškeré elektronické zařízení v domě, druhak takto můžete ušetřit nemalé peníze. Mnoho chytrých domácností je nastaveno tak, aby fungovaly co možná nejšetrněji. To v praxi znamená, že je možné například topení nastavit tak, aby se ráno, kdy jdou všichni členové rodiny do práce nebo do školy vypnulo a zapnulo se například třicet minut před tím, než se začnou jednotliví rodinní příslušníci vracet domů. Takto se nebudete vracet do chladného domova, ale zároveň nebudete muset topit zbytečně půl dne. Takto se dají ušetřit skutečně veliké peníze.
Ovládání
V rámci virtuální domácnosti se dají napojit různé věci od výše zmíněného topení, přes televizi až třeba po kamerový systém, pokud takový máte. Vše můžete ovládat pouze ze svého mobilního telefonu. Samozřejmě, musí se jednat o moderní verzi, nikoliv o nějaký starší typ, který má ještě tlačítkové ovládání. První generace chytrých domácností se řídily ještě speciálními ovládači, které měly pouze omezený dosah. Dnes si již můžete vše nastavit pohodlně třeba při cestě z práce. Ještě jednodušší je nainstalovat si do mobilu virtuální asistentku, kupříkladu Alexu.
Je efektivní
Jestli se může něčím Alexa pyšnit, pak je to efektivita. Dokáže spravovat prakticky vše. Může vám nastavit budík, když zapomenete, zobrazit aktuální předpověď počasí nebo upozornit na schůzku, kterou máte zapsanou v diáři. Jedná se v podstatě o takovou virtuální obdobu sekretářky, která v současnosti šlape jako hodinky, ale ne vždy tomu tak bylo. Na začátku působila spíše strašidelným dojmem, jelikož se jednou za čas z nenadání začala hlasitě smát. Byla to jednoduchá chyba v programu, ale mnoho lidí hlasitý huronský smích natolik vystrašil, že přešli k jinému systému. To však není nutné, dnes se jedná o jednu z nejlepších virtuálních asistentek, kterou si můžete pořídit .