Vztah s cizincem může být docela vzrušující, ale pokud uvažujete o manželství, je dobré se neunáhlit a přesvědčit se, zda s někým tak odlišným opravdu dokážete žít.
1. Vyzkoušejte si společně žít v obou krajinách – Pokud není možné v cizí zemi žít, ať už z jakéhokoliv důvodu, alespoň tedy danou zemi navštivte ať máte možnost poznat odkud váš partner pochází a kdo doopravdy je.
2. Zjistěte si informace ohledně povolení pro pobyt v zemi – Ve spoustě zemích nezískáváte automaticky nárok na vízum tím, že jste se provdali za cizince. Často je nutné splňovat další nezbytné požadavky, jako např. minimální příjem, znalost řeči atd.
3. Společně si promluvte o otázce financí – Ne vždy musí být pohled na to, jak nakládat se společnými penězi stejná. Navíc každá země může mít odlišný pohled na to, jak šetřit, jak a kde utrácet atd.
4. Ujasněte si, jak často budete navštěvovat svoji rodinu (nebo rodinu svého partnera) – Vzhledem k tomu, že rodina minimálně jednoho z vás bude daleko, je třeba dopředu zvážit, jak často budete schopni je navštěvovat. Není jednoduché vidět své nejbližší třeba jen jednou do roka, navíc takové návštěvy mohou výrazně zasáhnout do vašeho rozpočtu. Je tedy třeba dopředu mít jasno.
5. Ujasněte si kulturní rozdílnost – Samozřejmě že jste se rozhodli uzavřít manželství proto, jaký dotyčný je, ne proto, odkud pochází. Nemůžete ale tuto skutečnost ignorovat, protože jistá rozdílnost tady je.
6. Jste ochotni se naučit řeč vašeho partnera? – Velmi důležité. Přeci budete chtít být schopni komunikovat s vaší novou rodinou, případně v budoucnu budete učit děti oba jazyky, aby se dorozuměli s prarodiči.
7. Dobré vědět, zda oba máte rádi jídla z obou zemí – Ačkoliv se tento bod může zdát nepodstatný, je dobré vědět na čem jste. V případě, že by vašemu partnerovi nechutnala vaše kuchyně, jste ochotni se vašich oblíbených pokrmů vzdát, případně, nevařit ani pro své děti jídla na kterých jste sami vyrůstali?